Mar 21

Deň 1, časť II. – Thessaloniki

by in Európa, Greek Trip

Pracujúca inteligencia.

Pristáli sme. Už na pohľad tu bolo sakra horko, cesta autobusom do centra to len potvrdila (0.8 EUR za lístok, šiel som na čierno, lebo som nemal hotovosť). Bus išiel skoro pol hodinu, medzitým som sa dal do reči s jednym postarším pánom a mladou slečnou. Pán bol z Grécka, ale nie dávno bol na Slovensku v Rajeckých Tepliciach (celkom srandovne to vyslovil :D). Slečna išla na Erasmus (celkom neskoro). Mala na výber Poľsko, Turecko alebo Grécko. Vybrala si Grécko a dokonca ani nechcela ísť do Atén (sú špinavšie, viac ľudí…). Nepochytil som odkiaľ je.

Nevedel som kde mám vystúpiť, lebo ako vždy takéto nedôležité veci zabudnem pozreť. Tu príde na radu iPhone (keby si mám vybrať jedinú vec, ktorú si mám zobrať na dovolenku, je to bezpochýb iPhone). Offline mapa Thessalonik, jedna bodka s pozíciou hotela, druhá bodka moja aktuálna poloha. Keď obe bodky boli veľmi blízko seba, bol čas vystúpiť.

Na hoteli som sa moc nezdržal, lebo v MacBooku mi nechcelo chytiť wifi, tak som išiel hneď do mesta. Vyjdem z hotela a obrovské WTF ma prefackalo. Bežal okolo mňa pes ako z reťaze utrhnutý (doslova, ťahal za sebou reťaz) a za ním jeho majiteľka. A ten pes si to ládoval rovno do križovatky, na moje prekvapenie aj jeho majiteľka. Pes to neustál a zrazilo ho auto. Rana ako z dela, pes sa postaví, majiteľka ho ešte vybije (zrážka s autom nikdy nestačí) a rezkým krokom sa vracajú odkiaľ bežali. Uff. To je privítanie.

                

Letmo som si pamätal svoj trip na Tripomatic.com (ako inak, zabudol som si ho vytlačiť, ale aj tak som ho ešte celý nedoplánoval) takže som sa vybral náhodným smerom (trafil som 50% pamiatok, like a boss). Počasie je tu úžasné, ani mráčika na oblohe a vyzerá to, že celý týždeň tak bude. To som fakt vychytal.

Musel som porušiť svoju bezhotovostnú dovolenku, lebo som stratil okuliare. Vybral som si teda 20 EUR a kúpil si prvé biele Ray Bany, ktoré som zbadal, za 12 EUR (áno, viem, že sú to fake). A nemôžem si ich vynachváliť. Tí číňania vedia, čo robia.

Vydal som sa teda na pobrežie, slnko tam vyzeralo úžasne. Pobudol som tu asi 2 hodiny, viacmenej nič nerobením. To je také grécke. Ničnerobenie. Do centra sa mi moc nechcelo, takže na spiatočnej ceste som si len kúpil kebab a išiel naspäť na hotel.

PS: Nesťažujte si na cenu benzínu. 95 tu stojí 1.76 EUR, 100 oktánový hneď 1.9 EUR.

                

Grécke poznatky #1 – Thessaloniki

  • grécke ženy sú fakt pekné, ako naozaj, obzvlášt tie mladé
  • ľudia majú hrozne na háku, na červenú sa chodí pravidelne (to už naučili aj mňa)
  • je tu pomerne veľké množstvo žobrákov, väčšina z nich zmrzačená
  • mesto je celkom špinavé a vo všeobecnosti tu je chaos (ale len na prvý pohľad, keď sa tu chvíľu budete pohybovať, tak sa do toho vžijete)
  • chaos utícha na pobreží – mladí tu na móle chlastajú (také piešťanské Lido), všetci sa tu prechádzajú, majú pohodičku
  • v stredu o 17 hodine boli podniky na pobreží kompletne plné (viď galéria) – nečudo, že Gréci krachujú, však tu nikto okrem barmanov nerobí
  • keď pôjdete dostatočne dlho rovno, ocitnete sa v štvrti, v ktorej nechcete byť. Vtedy je najvyšší čas sa otočiť

                

Tags: ,

Comments are closed.