Mar 24

Deň 4, časť I. – príprava na Road Trip

by in Európa, Greek Trip

Náš tátoš na cesty

Zobudili sme sa na trajekte a … wifi stále nešla. Už som sa zmieril s tým, že na internet sa dostanem asi až doma. Potom si môžete prečítať všetky články naraz. Do Heraklionu sme prišli okolo 6:45, z prístavu sme si zobrali taxík Lenke na byt, lebo sa nám vrcholne nechcelo ísť pešo. Bol to však sakra drahý taxík voči Aténam, lebo za cestu z prístavu do centra chcel 10 EUR, a to je len pár kilometrov.

Požičané autá (Fiat Panda) nám privezú až o pol 10, tak som neváhal a zaľahol, lebo moc som sa na trajekte nevyspal. Ráno som sa zoznámil s Lenkinymi spolubývajúcimi a to bolo asi tak všetko čo som stihol, lebo sme sa celkom ponáhľali.

Na prvú časť road tripu, západnú časť Kréty, máme 2 dni a a ideme 7 študenti:

  • slováci – ja, Lenka a Peťo
  • poľský pár Karol a Agnieszka
  • rakušan Nikolaus – extrémne talentovaný človek, o tom neskôr
  • španielka Alba

                

Prvý cieľ – mesto Chania, vzdialené asi 140 km na západ od Heraklionu. Chania je považovaná za jedno z najkrajších miest Kréty a v minulosti bola jej hlavným mestom. To je teraz Heraklion.

Kréťansky, a vlastne asi všetci grécky vodiči, jazdia dosť divoko. Vôbec nedodržujú predpisy, predbiehanie cez dvojitú plnú je úplne bežné, väčšina ide v odstavnom pruhu, aby nezavadzala tým rýchlejším. No, veľmi rýchlo som si zvykol na takýto štýl jazdy. Tá sloboda na ceste, keď nemusím dodržovať predpisy.

               

Po ceste sme mali hneď niekoľko zastávok, lebo scenéria je nesmierne krásna a bolo nám ľuto sa na to pozerať len z auta.

V Chanii sme pochodili centrum, dali si kávičku / čokoládu v Starbuckse (prišli sme zrovna v čase, kedy čašníčku prekvapili jej kolegovia a blahoželali jej k narodeninám), gyros na námestí a pokračovali vo výlete za 3 najkrajšími plážami na Kréte.

               

Tags: ,

Comments are closed.