Mar 13

Cestovanie po grécky I. – z Thessalonik do Atén

by in Európa, Greek Trip

Prišiel čas začať plánovať niečo viac, ako len let z Budapešti do Thessalonik a naspäť. Môj cieľ bola Kréta, so zastávkou v Aténach, takže nejak sa do Atén musím dostať.

Celé 2 dni som hľadal najvhodnejšie spojenie do Atén a naspäť a nakoniec som ho aj našiel – letecky. Síce najdrahšia doprava, ale po preštudovaní množstva článkov a zápiskov z cestovania po Grécku iná možnosť viacmenej ani nie je.

Pri ceste vlakom boli na výber 2 možnosti – pomaly (6:00) a lacno (15 EUR), alebo rýchlejšie (4:20) a drahšie (50 EUR). Lacná možnosť nepripadá v úvahu, lebo úroveň vlakov je horšia ako osobáky na Slovensku a cestovať 6 hodín by bolo minimálne úmorné. Drahšia možnosť by síce bola pohodlná, ale stále by cesta trvala vyše 4 hodín a cena už sa skoro rovnala letenke.

Autobusom trvá cesta 6 hodín (čo samo o sebe je už pre mňa odradzujúce, keďže neznášam autobusy) a stojí 36 EUR. Výhodou však je, že popri ceste je veľmi pekná scenéria, ale to je veľmi malý perk na to, aby som strpel 6 hodín v buse. Ostala teda letecká doprava.

Grécky viem asi toľko ako klingonsky, o miestnych aerolínkach ešte viac. Na rad teda prichádza stránka Aletenky.sk, ktorá mi veľmi rýchlo nájde potrebný spoj zo SKG do ATH a naspať za cenu mierne nad 100 EUR (v dobe čítania článku  budú letenky pravdepodobne drahšie, resp. už bude po dátume). Čím skôr platím, tým je to lacnejšie, preto letenky hneď kupujem a v kútiku duše ma hreje pocit, že mi ostáva naplánovať ešte asi 80% výletu.

Tags:

Comments are closed.