Mar 16

Cestovanie po grécky IV. – z Brna do Budapešti

by in Európa, Greek Trip

Skoro som zabudol na najhlavnejšiu cestu – z tepla intráku na budapeštianske letisko (BUD). Keby dopredu viem, aký je problém sa naň dostať, asi by som na tento trip vôbec nešiel. Ale čo narobiť, keď už som do toho vrazil skoro 200 EUR?

Do Budapešti som nemal na výber, musel som ísť vlakom. Napadol ma ešte Student Agency, ale jazdí len cez deň a buď by som musel prespať v Budapešti alebo by som musel stráviť tak 12 hodín na letisku. Ani jedno nepripadalo v úvahu, aj keď cena bola celkom lákavá. Necelých 24 EUR za spiatočný lístok.

Pokorne som teda išiel na vlakovú stanicu netušiac, koľko môže stáť spiatočný lístok. Do Budapešti ide nočný Eurocity a keďže som nechcel byť na ďalší deň rozbitý ako cigánska hračka, chcel som si zobrať aj lôžko. Cena ma aj napriek tomu prekvapila, v zlom slova zmysle – 68 EUR (52 spiatočný lístok + 16 lôžko). A to mám Junior Rail Plus a In-kartu 25. Čo už, ubytovanie v Budapešti by asi vyšlo celkovo drahšie.

Stále však ostával posledný kúsok skladačky – dostať sa z vlakovej stanice na letisko. Veľmi anti-turistické. Mestská doprava? Na 2 prestupy. V Maďarsku. Metro? Električka? Kdeže. Mám dosť dostať sa v Brne s 2 prestupmi niekam na koniec brnenského sveta, nie to ešte v Maďarsku, kde jediné, čomu rozumiem je … vlastne nič. Po maďarsky neviem zhola nič.

Už som bol zmierený s tým, že pôvodný lacný výlet do Grécka nebude vôbec lacný. Takže prichádza na radu taxi. A s ním aj 40 EUR. Jupííí. Ale budem si aspoň pripadať veľmi dôležito, keď ma bude na stanici a letisku čakať pán s ceduľou s mojím menom. Like a Sir!

Na konci výletu spíšem náklady. Očakávam, že sa dostanem k 400 EURám.

Tags:

Comments are closed.