Mar 25

Deň 5, časť II. – Elafonisi

by in Európa, Greek Trip

Po ceste na Elafonisi sme kúpili domáce červené víno, aby sme mali čo popíjať (teda väčšina okrem mňa, keďže som vodič) ku grilovaným rybám, ktoré sa na pláži chystáme ukuchtiť. Cesta bola, ako som už spomínal, kľukatá, dlhá, ideálna na vybláznenie.

Už z diaľky bolo vidieť, že sa oplatilo ísť na samý koniec Kréty. Biely a ružový piesok, krištáľovo čistá voda, nádherné počasie. Vybalili sme potrebné veci, našli vhodné miesto na grilovanie a … išli sa kúpať 🙂 Teplá voda, bol by hriech sa tam nehodiť.

Pustili sme sa do grilovania. Vietor sa plážou preháňal celkom rýchlo, takže ryby mali špeciálnu prísadu – piesok. Malaka style. Boli výborné. Aj grilovaná zelenina a chleba. Popíjalo sa pivo, víno sme nakoniec nechali na zajtra. Dúfame, že sa dovtedy nepokazí.

Včerajší západ slnka sme tesne zmeškali, preto sme si ten dnešný chceli naplno vychutnať. Vydali sme sa pár kilometrov na sever a založili poriadnu vatru. Strávili sme hodinu pri ohni sledovaním západu slnka. Perfektne strávený čas.

                

Ostávalo nám jediné – dostať sa domov do Heraklia, čo je necelých 200km. Po ceste sme sa ešte zastavili v Chanii na gyros a odtiaľ bez zastávky domov. Po ceste sme mali kurz španielčiny s Albou aj keď neboli to zrovna moc užitočné frázy. I keď, ako sa to vezme 🙂

Rýchly spánok a zajtra o 8 pokračujeme na juhovýchodné pobrežie.

               

 

Tags: ,

Comments are closed.