Mar 25

Deň 5, časť I. – žijeme naplno

by in Európa, Greek Trip

Malakas

Nočná teplota pod 20°C a pohorie, ktoré bránilo skorým ranným slnečným lúčom, nás bohužiaľ delilo od ideálneho rána na pláži. Stále to však bolo lepšie ráno ako hocikedy na internáte. Zobudili sme sa viacmenej naraz a všetkým sa chcelo robiť zhruba nič.

Slnko sa začalo postupne predierať cez pohorie, čo bolo znamenie, že už je dostatočný čas na ranný beh na pláži a plávanie pri východe slnka. Voda bola vskutku osviežujúca a keď sa slnko ukázalo celé, odhodlali sa aj Peťo a Niko. Slečny také odvážne neboli.

Ešte hodinku sme si užívali prekrásnu pláž, nádherné krištáľovo čisté more a super scenériu, kým sme sa odhodlali opustiť raj a pokračovať v ceste za nasledujúcou z najkrajších pláži.

Ďalšia zastávka je teda pláž Elafonisi na juhozápade Kréty. Po hodine, odkedy sme opustili pláž Ballos sme sa stretli s Poliakmi. Medzizastávkou mal byť maják pri dedinke Limeniskos, ale museli by sme veľmi odbočiť z hlavnej cesty a na diaľku sme ho ani nevideli, tak sme ho škrtli.

               

Cesta po západnom pobreží Kréty je veľmi zaujímavá. Po celej ceste stretnete asi 10 áut, ináč je to ľudoprázdne. Cesty sú veľmi kľukaté, miestami sa ide po hline, inokedy po krásnej, novej asfaltke. Ideálne na vybláznenie na rýchlom aute, ktorým, bohužiaľ, Fiat Panda nie je.

               

Tags: ,

Comments are closed.