Mar 24

Deň 4, časť II. – raj na Zemi

by in Európa, Greek Trip

Čo čumíš?

Opúštame Chaniu, smer Kissamos. Zamierili sme si to na prvú pláž, ktorú sme uvideli a po pár minútach sme hneď aj odišli, lebo tam nebolo moc čo robiť a nepáčila sa nám. Vydali sme sa na pláž Ballos, ktorá patrí medzi najkrajšie pláže na Kréte, hlavne preto, lebo je úplne odrezaná od civilizácie. Niekto do vetru povedal, že za 10 minút sme tam, tak sme teda išli (trvalo to 2 hodiny).

Od Kissamu je Ballos vzdialený asi 15 km. Prvú polovicu sme prešli za pár minút po normálnej ceste. Potom zmizol asfalt, ostala len hlina a pribúdali kamene. Cesta to bola skutočne ako za trest, obzvlášt pre Fiat Panda – neoficiálne sme ho premenovali na Fiat Panda Off-road a dúfame, že to auto prežije a v požičovni si nič nevšimnú. Boli sme však prekvapený, lebo auto to naozaj zvládalo na jedničku pri obstojnej spotrebe.

Civilizácia všade nulová, po ceste sme akurát stretali množstvo oviec a kóz. Po hodine sme dorazili na väčšie parkovisko, odkiaľ sa už nedalo ísť ďalej. Parkoval tam záchranársky jeep a, ako sme neskôr zistili, bol kúsok aj helipad. Šípka tvrdila 20 minút na Ballos pláž, realita však bola dvojnásobná.

               

Časovo sme sa sekli o hodinu, lebo sme prišli presne pri konci západu slnka a tak sme si ho užili len polovične. Stálo to však za to. Neváhal som a hneď som si išiel pri západe zaplávať. Poliaci sa medzitým otočili, lebo Agnieszka bola nachladnutá a tak išli celú cestu naspäť nájsť hotel.

Na pár minút sa nám podarilo udržať oheň (zapálili sme krík) ale ten po chvíli zhasol a zapalovač prestal fungovať, takže ani to, že sme mali horák, nám nič nepomohlo. Zvyšok noci sme teda boli bez svetla a spoliehali sa na vlastné lovecké gény. A svetlo iPhonu.

               

Potvrdilo sa, že v takýchto situáciach pomáha alkohol. Párty bola super, nechýbal ani “skinny dipping”, či jedenie hmyzu ala Bear Grylls style. Rozhodne zopakujeme aj nabudúce. Po bližšie neurčenom čase sme všetci zaspali na pláži, jeden vedľa druhého.

Tags: ,

Comments are closed.