Mar 22

Deň 2, časť II. – AIESEC

by in Európa, Greek Trip

Na letisku som sa stretol s Lenkou, ktorá je na Kréte na Erasme a kam sa zajtra večer chystáme.

Cesta z letiska trvala celkom dlho a autobus nás vyhodil asi 4 km od hotela. Prvý pokus dostať sa tam pešo zlyhal na našej nevôli, ale zhodou okolností išiel v úplne zašitej uličke okolo taxík, tak sme neváhali a zobrali ho. S taxikárom sme sa bavili grécko-taliansko-rusko-francúzsko-anglicky, pochvaľoval si autá Škoda. Celkom vtipný chlapík.

Parlez vous ruský jazyk?

Hotel Areos má síce 3* ale bol oveľa lepší ako 4* v Thessalonikách, zdržali sme sa asi polhodinu a šli sa do mesta najesť. Výborný mix grill s tsatsikami a gréckym šalátom. A Amstel k tomu. Vskutku veľká porcia, až sme sa odtiaľ gúľali.

Nasmerovali sme si to do hotelu Novotel, kde sa konala AIESEC konferencia, aby sme sa stretli s Maťou. To sme ešte netušili, že tam ostaneme aj na párty.

Nikoho moc netrápilo, že tam vlastne nemáme čo robiť. Global village, ako sa párty volala, pozostávala z toho, že ľudia z 55 krajín sveta ponúkajú ostatných svojími národnými špecialitami. Áno, hlavne alkoholom. Priebežne sme sa striedali pri slovenskom stánku a sledovali reakcie ľudí na slivovicu a čerešňovicu. Pochutnávali si 🙂

Výzva je však ísť na svetovú tour, čo som na moje sklamanie nezvládol, ale štátov som prešiel hromadu. O 5 ráno sme sa dostali na náš hotel dúfajúc, že sa ráno zobudíme a stihneme raňajky.

PS: tento príspevok bol napísaný na iPhone a bol testovaný na okoloidúcom psovi.

                

Tags: ,

Comments are closed.