Mar 23

Deň 3 – Atény

by in Európa, Greek Trip

Takto blízko sme sa dostali k Acropolu

Po včerajšku sme to ráno nijak nehrotili a o pol jednej sme vyrazili do mesta. Smer kávička. Po hodnej chvíli sme sa konečne dostali k Acropolu, len aby sme zistili, že celý areál je otvorený od 8:30 do 15. Tzn. všetky hlavné aténske pamiatky sme videl len zdiaľky. Lepšie ako klincom do okna.

Vybrali sme sa teda celkom náhodne po otvorených pamiatkách a nakoniec sme toho videli celkom veľa. Nechce sa mi však o tom moc rozpisovať, tak len pár fotiek. Na konci tripu pridám galériu s hafom fotiek.

Začalo sa stmievať, vyhladli sme, tak sme si to zamierili do prvej použiteľnej reštaurácie. Skúsili sme grécke špeciality musaka, falafel a tsatsiky. Z predošlých skúseností sme očakávali väčšie porcie, ale v tom momente sme boli radi za každé jedlo, až som zabudol urobiť fotky.

Blížila sa 21 hodina, kedy nám odchádza trajekt na Krétu, tak sme prvý krát vyskúšali metro. Doteraz sme sa vozili taxíkmi, lebo to je relatívne lacné, obzvlášť keď sme 3. Metro je veľmi pekné, a podobne ako v Prahe je každá zastávka iná.

Cesta na Krétu trvá okolo 9 hodín a trajekty sú dosť luxusné, takže to bude príjemne strávených 9 hodín. Lístok stojí 20 EUR bez miesta na spanie, 39 EUR s lehátkom a okolo 80 EUR s kajutou.

Samozrejme nefungoval internet (ja sa ho asi nedožijem nikdy) ale aspoň sme nemuseli zaplatiť večeru za 25 eur, lebo nefungovali ani platobné terminály. Prešli sme si celú ľod, pozreli nejaké seriály a zaľahli.

                

Grécke poznatky #3 – Atény

  • Atény ma vôbec nezaujali, mesto je celkom špinavé a necítili sme sa tam moc bezpečne
  • ľudia sú ochotní, keď sa opýtate na hocičo
  • v metre majú mobilný signál
  • v Aténach je celkom veľa grafitov, nájdu sa však aj celkom pekné obrázky
  • doprava je proste otrasná (na obrázku nižšie je vidieť, ako sa autobus oproti nám snažil prejsť cez ulicu. Osobáky mali problém tade prejsť)

                

Tags: ,

Comments are closed.