Aug 23

Deň 6 – Piesok v Chorvátsku

by in Európa, Týždeň na mori

Kúpaníčko a skúška motora. Fungoval jak švajčiarské hodinky. Dlho sme neváhali a vyslali posádku na ranné nakúpy. Cesta tam v pohode, po ceste naspäť v polke skapal motor. Došiel benzín. Ten istý fail sa mi stal hneď dvakrát. Odteraz pozerám benzín aj keď idem len okolo člna.

Dnešok máme naplánovaný taký krátky, oddychový. Jediná zastávka je zatiaľ najstudenšia zátoka na ostrove Ist. Na pobreží bola malá jaskyňka, tak som sa vybral preskúmať. Vyšiel z toho len zárez do hory, žiadna jaskyňa. A ako bonus tam bola veľká hrdzavá mreža.

Včera sa mi ale konečne podarilo vyrovnávať tlak v ušiach pri hlbších ponoroch a dnes som to strúhol hneď na 12m. Happy puppy. Po kurze freedivingu v Brne v 5m bazéne som celkom rád za takýto výkon.

                

Cieľ našej cesty je bielo-piesková pláž, čo je na chorvátske pomery celkom rarita. Zakotvili sme a rozhodli, že tu ostaneme nocovať. Kotvili sme celkom ďaleko od pobrežia, lebo pláž ide hlboko do mora a aj to sme mali len 4m pod loďou.

Večeru som mal na starosti ja so skipperom – ryba a tuniakové steaky s džuveč ryžou (chorvátska špecialita). Sám som si na tom pochutnal.

                

Posádka sa po večeri pustila do chytania rýb a keďže ryby boli nejaké osprostené, tak až päť nám skočilo na udicu. Klaudia ich potom aj tak všetky vypustila, takže na raňajky rybky nebudú.

Na zajtra máme naplánovanú nočnú jazdu, takže spať sme išli relatívne skoro (22-23 podľa chuti).

                

Tags: , ,

Comments are closed.