Jun 13

Benelux trip

by in Benelux trip, Európa

Cestovanie je nákazlivé. Doma ma príliš veľa vecí nedrží (byť slobodný má veľmi veľa výhod) a pracujem v super firme, ktorá mi takéto výlety umožňuje, takže to veľmi rád využívam. Neubehol ani mesiac od posledného tripu do Svätej zeme a opäť opúšťam hranice Československa. Tentoraz to však bude z časti pracovný trip.

<IT_hovadiny>

Som kóder. Znamená to, že mám na starosti, aby sa webová stránka zobrazovala presne tak, ako ju grafik navrhol. A to je hlavný dôvod mojej návštevy Beneluxu, konkrétne Amsterdamu. Konferencia CSSday.nl. Svojím spôsobom unikátna konferencia, ktorá tu ešte nebola a podľa organizátorov ani nebude. Jediný ročník, na ktorom sa stretnú najznámejšie osobnosti z webového frontu. Tam rozhodne nemôžem chýbať.

</IT_hovadiny>

Ale to väčšinu z vás nezaujíma. Flákač je o cestovaní. Konferencia v Amsterdame je perfektná príležitosť navštíviť okolité krajiny. Zvolal som starú partiu (maminu, sestru a kamaráta kolegu, ktorý je zhodou okolností vo vzťahu s mojou sestrou), s ktorou sme na našej Thálinke precestovali 23 krajín Európy a “nečakane” všetci súhlasili. Thálinka si pripíše ďalšie 3 krajiny na svoje pneumatiky 🙂

Plán je celkom jednoduchý. Keďže ja už som v Amsterdame bol, tak ja strávim celý deň na konferencii, zatiaľ čo zvyšok sa bude kochať krásami najbicyklovejšieho mesta na svete. Dve noci v Amsterdame a vyrážame do Belgicka, malebného mestečka Bruggy, ktoré možno poznáte z filmu V Bruggách (odporúčam). Na záver sa zastavíme v Luxembursku, kde popravde ani neviem kam ideme, lebo som ešte nemal čas pozerať, čo tam vlastne je.

Dalo by sa to nazvať Eurovíkendom. Každému z vás odporúčam si niekedy len tak vyraziť na predĺžený víkend mimo domova. Letenky z Brna, Bratislavy či Prahy bývajú niekedy smiešne lacné, nestrávite víkend zašitý doma a spoznáte nový kus sveta. Do skorého videnia 😉

Tags: ,

Comments are closed.